Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekÚčesy pro kulatý obličej

Vybrat si vhodný střih, který zdůrazní plusy vašeho obličeje, můžete být tak jednoduché jako počítání do tří, pokud si ovšem tyto obličejové proporce a jejich důležitou roli uvědomíte.
Je samozřejmě jasné, že přesná pravidla a definice neexistují, je zde velká manévrovatelnost a hodně záleží na osobním stylu a přístupu a taky na tom, co se vám bude líbit při pohledu do zrcadla. I tak zde ale jsou určité návody, na základě kterých se doporučuje při výběru účesu postupovat.
Pokud máte obličej kulatého tvaru, což znamená v podstatě obličej široký, mělo by být vašim Obrazekcílem ho zúžit a zmenšit, co se týče šířky.
V tomto případě zde hraje důležitou roli geometrie. Pokud je váš obličej kulatý, plyne z toho, že je taktéž široký. Pokud máme dosáhnout geometrické rovnováhy, je zřejmé, že při volbě účesu je potřeba se zaměřit na jeho zúžení, jak už bylo ostatně zmíněno výše. Svým způsobem nám jde o vytvoření jakéhosi geometrického klamu.
Abychom tohoto klamu dosáhli, je nezbytné vyhnout se kterémukoliv účesu, který protáhne obličej do strany a přidá mu tak na šířce. Čili mezi účesy, kterým je třeba se vyhnout a to bez ohledu na to, jak úžasně vypadají v módním časopise jsou:

1. Účesy s velkou ofinkou zasahující přes velkou část čela.
2. Jakákoliv střih, jež soustředí větší množství vlasů po stranách
3. Účesy s velkými kudrnami po stranách obličeje 

ObrazekV krátkosti se dá říct, že je nezbytné vyhnout se jakémukoliv střihu, který obličeji dodává na šířce a zkracuje tak délku obličeje. Na příklad bychom se měli vyvarovat krátkých ofinek.
Je nezbytné chtít obličeji přidat na výšce, protáhnout ho namísto zúžení. Pokud k tomu dojde, obličej bude vypadat protáhleji a to je přesně to, o co nám jde.
Doporučuje se, abyste zvážili následující střihy:

1. Jakýkoliv střih, u kterého jsou vlasy po stranách „ploché,“ a k obličeji přiléhají.
2. Je třeba vlasy rozčesávat rovnoměrně na obou stranách.
3. Pokud chcete mít ofinku, určitě ji noste za ušima, odkryje to tak vaše čelo, což je velmi pozitivní.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář