Jdi na obsah Jdi na menu
 


Účesy pro kulaté obličeje

Kulaté obličeje jsou v podstatě široké obličeje, a proto je třeba vzbudit iluzi délky a úzkého vzhledu. Pryč s šířkou!

Na co nezapomenout:
Noste dlouhé vlasy a vždy je mějte mimo čelo, snažte se vytvořit dojem plnosti na temeně, pomohou i vrstvené střihy či pramínky.

Na co si dát pozor:
Není vhodné nosit krátké střihy, které jsou geometricky přesné.

Účesy pro čtvercové obličeje

Stejně tak jako u kulatých obličejů zde platí, že čtvercové tváře jsou poměrně široké, mimoto však mají i ostré linie. Je třeba pokusit se tyto linie „obrousit,“ vzbudit dojem užšího a delšího obličeje.

Na co nezapomenout:
Vybírejte si z jemných a chomáčovitých střihů (ať už kudrny či vrstvení) – vlasy by se měly jemně dotýkat obličeje. Zauvažujte i nad střihy, které uplatňují rozčesávání do stran.

Na co si dát pozor:
Vlasy si nikdy nepřistřihávejte na délku brady a nikdy nenoste hrubé nebo drsné oblečení, pouze tak přidáte na síle ostrým liniím obličeje. Stejně tak není vhodné nosit silné kadeře po stranách hlavy.

Účesy pro obličeje s širokým čelem

I když je tento typ obličeje do značné míry podobný oválnému, je zde určitý rozdíl, a to v proporcích mezi širokým čelem a úzkou bradou. Je tedy třeba pochopit, které účesy budou fungovat tak, že vyváží nerovnost mezi širokým temenem a úzkými čelistmi.

Na co nezapomenout:
Zvolte si takové střihy, které dodají oblasti brady a čelistí plnost. Vhodné jsou i účesy, při kterých jsou vlasy uhlazené dozadu, nebo dlouhé ofinky.

Na co si dát pozor:
Vybírejte z takových účesů, které dodají horní části hlavy dojem plnosti.

 

Hruška
Tento typ obličeje má úzké čelo a širokou konturu lící s oblou bradou. Cílem je dodat čelu a oblasti spánků na šířce a přitom odvést pozornost od kulatosti brady. Vaše vlasy by měly vypadat objemně a plně nahoře u spánků a měly by se nosit sčesané z obličeje a nahoru k uším. Dolů od uší by vlasy měly spadat podle brady, aby ji změkčily a zúžily tak i její konturu. Délka do úrovně tváří je ta nejlepší. Zmenšíte tak objem vlasů od shora po stranách a okolo uší. Kudrny v okolí spánků též zjemní obličej.
 
Diamant

Nejširší v oblasti tváří, ale úzký v oblasti čela a brady. Účesy pro tento typ obličeje ve tvaru diamantu by měly přidat šířku čelu a přitom zjemnit nebo zamaskovat široké lícní kosti a propůjčit jim zdání oválného obličeje. Přidejte ofinu a tím více objemu čelu a bradě, zatímco hladké rovné vlasy budou lichotit tvářím. Pěšinka na straně a vlasy sčesané do patky nad čelem dodají obličeji šířku a udělají jej i opticky kratším. Asymetrický sestřih bude také vypadat dobře, zejména pokud mu přidáte na objemu pomocí kudrn či vln

Obrazek1. Kulatý a oválný

Člověk, který dovede vytvářet příjemnou atmosféru domova, má rád komfort a luxus. Je přátelský, intuitivní, s dobrým úsudkem, uspořádanými hodnotami a se silným smyslem pro spravedlnost. Je schopný a tvrdě pracuje, ale někdy si i zalenoší, nebo je nestřídmý, když to situace dovolí.

 

 

 

Obrazek2. Trojúhelníkový nebo tvaru srdce

Rychle myslící, intelektuál s dobrou pamětí, který však může být náladový. Snaží se převést sny do reality a může být i nepraktický. Senzitivní, introspektivní, lehce se dostává do stavu apatie a nudy, potřebuje cítit smysl (účel) činnosti.

 

 

 

 

 

 

Obrazek3. Čtvercový nebo obdélníkový (pravidelný)

 

Přirozený vůdce, dynamický, přímý, vždy musí být aktivní. Inteligentní, praktický a technicky šikovný. Fyzicky silný, má silnou vůli, pevné a rozhodné názory.

 

 

 

Obrazek4. Složený kulatý - trojúhelníkový

Kombinuje intelekt se smyslem pro obchod, postrádá úsudek. Vynalézavý, optimistický, s dostatkem sebedůvěry, ale může být samolibý.

5. Složený trojúhelníkový - čtvercový
Všestranný člověk, impulsivní (dravý), rychle myslící. Myšlenky přetavuje do činů a profituje ze svých zkušeností.

 

6. Složený čtvercový - kulatý
Velmi aktivní, veselý, šťastný. Zabývající se sám sebou, neústupný, ale přitom velmi praktický.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář