Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekPéče o vlasy

 

Zevnějšek člověka nabývá stále více na významu, zrovna tak účes a stav vlasů ovlivňují v nemalé míře sebevědomí, profesionalitu a úspěchy v zaměstnání i v soukromém životě.
Je důležité pečovat o vlasy, ale také i o vlasovou pokožku.

Vlasy jsou součástí lidského organismu a působí na ně (stejně jako na pokožku) různé klimatické vlivy (jako je například zima, vítr, sůl, slunce), chemické látky (znečištěné ovzduší, chlorovaná voda, barva na vlasy), fyzické poškození (přílišně horké vysoušení, zmačkaní atd.) nebo různé fyzické zatížení organismu (těhotenství, dlouhodobá nemoc, stres).
Vlasy vyžadují zvláštní péči, ke které nestačí pouze doporučované šampony a kondicionéry. Vlasy mají malou reparační schopnost a jejich obnovu musíme účinně podporovat

--

 Na trhu existuje několik druhů šampónů:

  • šampón pro normální vlasy
  • šampón proti lupům
  • šampón na barvené vlasy
  • šampón pro vlasy poškozené a bez lesku
  • šampón pro blond vlasy
  • šampón pro hnědé vlasy
  • šampón pro zvětšení objemu vlasů
  • šampón na mastné vlasy
  • šampón pro vitalitu vlasů

Šampón při péči o vlasy není vším. Pokud máte vlasy polámané, vysušené nebo věčně zacuchané, je třeba jim dodat výživu a látky, které potřebují. Řeč je o kondicionérech a balzámech. Kondicionér chrání vlasy před vnějšími vlivy, balzám jim dodává výživu zevnitř.

Fotogalerie - melíry :

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

http://ucesy-cz.happyhair.cz/home/melir-jako-ashley-tisdale/

http://www.strihyucesy.eu/2009/10/zmena-vizaze-melir-vlny-dalsi.htmlObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Melír

Melír je určen zejména pro ty ženy, které jsou spokojené se současnou barvou vlasů, ale potřebují dodat šmrnc a jiskru. Melír také nabízí různé experimentování, například proužky několika barev najednou. Kouzlo této úpravy vlasů spočívá v určité hře. Každopádně vaše vlasy můžete pomocí melíru trochu ztmavit nebo zesvětlit. Pokud máte o melír zájem, raději jděte ke kadeřnici. V salónu totiž mají i speciální čepici, se kterou se barevné proužky dělají snadněji. Experimentovat se mnohdy nevyplácí.
Pro dosud zdravé a nebarvené vlasy odborníci melír ale nedoporučují, protože každé chemické odbarvování vlasy ničí. To může mít za následek jejich lámání a vypadávání.

Pokud máte dlouhé nebo kudrnaté vlasy, zvolte raději barvu. Melír by totiž v takových vlasech nebyl příliš patrný. Nejvíce se hodí pro krátké či barvené vlasy. A jaké že v současnosti letí? V minulosti byly nejoblíbenější blonďaté pruhy. Podle předních vlasových odborníků dnes melír musí ladit s módní barvou oblečení.

 

Náhledy fotografií ze složky GUINESS

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář